Uncategorized

Couturious vs. Looklet.com: Zbieg okoliczności lub Copycat?

Udział

Ćwierkać

Szpilka

Reddit.

Kieszeń

Ten post może zawierać linki partnerskie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Czy te dwa sites- Couturious i Looklet.com samo?

Wczoraj sprawdziliśmy nowy serwis o nazwie Couturious z założycieli Like.com. W tym czasie nie wiedzieliśmy, że nie było parzenia firestorm między Couturious i miejscu zwanym Looklet.com. Według ludzi na Looklet.com, technologia i format za Couturious jest podobno dość podobna do tej z Looklet.com.

Więc zapytaliśmy prezesów każdej strony do przedstawienia nam komentarza w tej sprawie.

Otrzymaliśmy następujący cytat z wynalazca Looklet.com poprzez CEO To Adam Berg.

Couturious jest rip-off Looklet.com
Like.com, firma stojąca za couturious, starał się nabyć Looklet ubiegłym roku i myślę, zamieniając je w dół doprowadziła ich do tej desperackiej akcji naśladowca. Słyszeliśmy plagiat jest najszczerszą formą pochlebstwa, ale nie pochlebia. Oprócz rażącym brakiem oryginalnych pomysłów, couturious nie wykazuje dużo jakości lub dbałością o szczegóły w istocie miłości do mody mamy wprowadzone do Looklet. Biorąc pod uwagę informacje zwrotne, które otrzymaliśmy od użytkowników i branży ciągu ostatnich kilku dni, wszystkie pozostałe uznaje to za dobrze. Cytując jednego z naszych użytkowników; „Jeśli Looklet miał brzydką siostrą couturious byłoby to”.
Olle Hemmendorff, wynalazca Looklet

Oto odpowiedź od Like.com za Munjal Shah, firma stojąca za Couturious:

Drogi budżet Fashionista,
Przed Looklet nawet uruchomiła zakupiliśmy Fashmatch i rozpoczął pracę na produkcie dress-up. Kiedy widzieliśmy Looklet myśleliśmy, że to platforma dobre, ale czuliśmy, że konieczna jest poprawa z kluczowych funkcji (patrz niżej). Lecieliśmy do Szwecji, wskazany do zespołu Looklet że staraliśmy się zrobić „zbudować lub kupić” decyzję. Looklet początkowo chciał bardzo wysoką ceną dla strony, która właśnie rozpoczęła kilka miesięcy wcześniej. Więc my nieprzerwane na naszej oryginalnej ścieżki budowania produkt siebie, catering na rynku amerykańskim.
Skupiliśmy się na poprawę z których wiele jest „pod maską” ulepszeń do ulepszeń w porównaniu do silnika w interfejsie użytkownika. Ważną których było zapewnienie wszystkie elementy na stronie są kupienia. To nie była mała zmiana i wymaga podejścia projektantów i sprzedawców bardzo różnie. Czuliśmy, że Polyvore, Looklet, Mixmatchme.com (który ma bardzo podobną funkcjonalność do Looklet – Nie jestem pewien, co było pierwsze), a setki / tysiące strój up witryn internetowych wykazała pewne tradycyjne konwencje dotyczące sposobu okazania ubierz interfejs. Chcieliśmy wyjść poza tym i dostarczać więcej.
Życzymy Looklet ludzie najlepiej i myślę, że są dobrzy. W końcu czuję, że jest pierwszym i bycia najlepszym niekoniecznie to samo. W tej dziedzinie wiemy, że istnieje możliwość poprawy (szczególnie w narzędziu jest w stanie kupić) i wierzą konsumenci skorzystają jak Couturious przynosi nowej generacji na rynek. Jak mówi stare przysłowie, „Dobry lepiej Najlepszy, musisz ruszać się lepiej niż reszta, bo dobrze się lepiej i lepiej się najlepiej.”
Oto kilka sposobów, mamy lepsze pojęcie:
1) Czuliśmy serwis miał być miejscem, gdzie można rzeczywiście kupić przedmioty z linkiem. Nie była to niewielka różnica, ale coś, co spływały do ​​wszystkiego my, z których projektanci pracowaliśmy z tego, jak my pozyskiwane inwentaryzacji. Czuliśmy, że użyteczność miejscu był zasadniczo różny jeśli można łatwo kupić przedmioty.
2) Chcieliśmy miejsca, gdzie trzeba było widocznym projektantów i może pokazać niektóre z nich zalecane stroje stroje wraz ze Wspólnoty. Tak samo jest z blogerów modowych. Chcieliśmy, aby móc wyróżnić swoje projekty (co zrobiliśmy na stronie głównej wraz użytkowników strony).
3) Chcieliśmy miejsce gdzie elementy z FashionWeek pokazał się pierwszy przed innych stron ubieranki. Sześć projektanci mamy podświetlone zgodzili się na to.
4) Chcieliśmy wykorzystać naszą technologię Computer Vision do skali i przetwarzać więcej elementów na miejsce szybciej. Zrobiliśmy dużo pracy na tej technologii końcowego z powrotem i że będziemy w stanie przeskalować liczbę elementów szybciej w wyniku. Jest to podstawowy zarzut użytkownik tych stron fotorealistycznych: mają zbyt mało elementów do wyboru.
5) Chcieliśmy mieć lepsze przeglądanie i wyszukiwanie doświadczenia. doświadczenie Looklet jest pokazanie tylko najnowszej. Nawet najbardziej „serce” lub najwyżej w rankingu. Dostarczyliśmy lepsze wrażenia szukać strojów i przedmiotów (z wykorzystaniem naszej technologii Like.com) i bardziej intuicyjny sposób, aby zobaczyć, co społeczność naprawdę lubi.
6) Chcieliśmy możliwość wyszukiwania inwentarza przedmiotów według gatunku. Jak zapasów wzrósł myśleliśmy, że to będzie bardzo ważne, aby zapewnić użytkownikom mógł znaleźć to, czego szukali.
7) Chcieliśmy obsługują wiele typów ciała i WANTED, aby dodać zarówno crowdsourced i sztuczną muzę opartą na inteligencji, aby pomóc Ci, gdy utkniesz (te ostatnie przedmioty są wkrótce).
Dziękuję
Munjal.
CEO LIKE.com.

Co myślisz? Daj nam znać w komentarzach.

Proszę zostawić ten pole Expedget Budget Fashionistista w skrzynce odbiorczej!
E-mail *

Sprawdź folder do skrzynki odbiorczej lub spamu, aby potwierdzić subskrypcję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *