category

Kultura szycia, edytowana przez Barbara Burmana

w moich kręgrach z biblioteką natknąłem się na ten tytuł, a także muszę stwierdzić, że odkryłem ogromną liczbę rzeczy od niej, w tym:

Vogue, Butterick, a także McCalls stworzył znacznie ponad 600 wzorów rocznie w latach trzydziestych, a także na początku 1940 roku, spadając do typowej dla 500 wzorów w roku. (A kiedy w ten sposób umieścisz, ledwo mam w ogóle jakikolwiek rodzaj wzorów! Zobaczmy, 10 lat lat 50. razy Trzy Wzór Business Times 500 … A nawet nie liczą się nawet rozwoju lub branży wzoru gazety … lub współczesne wzory …)

McCalls były pierwszym wydrukowanym wzorami, opatentowanie ich w 1919 roku Pierwsza firma do tworzenia wzorów, które były licencjonowane kopie projektów Paryża.

Koszt urządzenia zszywania piosenkarza w latach 60. było 100 $ – 50 $, jeśli byłeś małżonkiem kapłana (który powinien łaskotać pisarza tego zabawnego, a także pomocnego bloga; dzięki Sendhil na link!).

Kultura szwaków podobna do tej książki (którą będę musiał spróbować z pożyczki międzylibrary), a także tego, czego nie mogę uwierzyć, że nie miałem, jak teraz będzie musiał kupić.

W sumie udany sprawdzony … Chociaż kilka esejów (to kolekcja) była bardzo dobrze teoretyczna dla mojej radości, wielu z nich było niezwykle świetnych czytania. Jednym z nich miało słowo, nie mogę odkryć nic więcej o: Humby, w tym kontekście:

Obowiązki gospodarstwa domowego – zaniepokojony nową sukienkę poplin, zakupiona ostatniego sezonu zimowego, który jest idealnym humby – patrząc, jakby była szorstka suszona. nacisnął go.

Pochodzi od tego z dziennika Susan McManus, w Filadelfii, w 1869 r. Była aktorka o imieniu Humby o tym czasie (to jest wspólne nazwisko), jednak nie mogę dokonać żadnego rodzaju linków ani odkryć dowodów innych wykorzystywanych w ten sposób. Już.

Czy jest coś bardziej przyjemnego niż czytanie świetnej książki o temat, którego jesteś zafascynowany? (Jeśli jest, nie mów mi, mam wystarczające trudności z nadążaniem za wszystkim, co muszę już zrobić)

[Bez okładki obrazu, jak to jest NSFW. Jest to aresztowanie, jak również wspaniały wizerunek, jednak muszę stwierdzić, że jeden z nowych przepisów sieci powinien być taki, że jeśli chcesz, aby ludzie blogowali się o swojej książce, pomaga nie umieścić nekkid ludzi na okładce.]

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Jest żywy! 20 sierpnia 2007
Gość Rant on “Dlaczego wzory vintage są tak drogie?” 17 lipca 2008z 116 komentarzy
Dlaczego nie będę korzystać z prostoty wzorców PrintSeW, znowu 13, 2012In “wzorów”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *