category

HOWTO: Materiał Sprzedam

[Powyżej: materiały zakupione na kiedyś w lipcu, 2006]

Margo skomentowało niedawno pytając mnie dokładnie, jak kupiłam tkaniny. Wierzyłem, odpowiadając tylko „jak pijany marynarz na ląd, jeśli pijani marynarze kupił tkaniny” najprawdopodobniej nie był pomocny, więc uwierzyłem chciałbym przedstawić kilka zasad zakupu materiałów, które służyły mi dobrze w ciągu ostatnich kilku dekad.

1. Nigdy nie ma wystarczającego materiału. Jeśli powiesz sobie: „Mam wystarczającą tkaninę,” ty jinx siebie, a także natychmiast wymóg więcej materiału (z wyjątkiem, że teraz już rozgniewał bogów, co materialne będą potwornie poliester jak $ 15 / stoczni). Zawsze wymóg bardziej tkaniny.

2. Jeśli oferowane szansę na zakupy do tkaniny, weź go. Nigdy nie zrozumieć, gdy idziesz do wymogu więcej materiału (oh, poczekaj – rzeczywiście wiesz, jak również odpowiedź jest „cały czas” – pamiętać reguły jeden: „Zawsze wymóg bardziej tkanina”). Więc wykorzystać każdą szansę na zakupy do tkaniny.

3. Jeżeli jest to 1 $ / stoczni, jak również nie agresywnie ohydne, kupić trzy stocznie. Jeśli to $ 1 / stoczni, a także do przyjęcia, kupić pięć jardów. Jeśli to $ 1 / stoczni, a jeśli materiał był facet [czy kobieta] Zgodzisz się zaspokoić go [lub jej] do kawy (ale nie jest to data obiad) kupić dziesięć jardów. każdy rodzaj sympatia ponad że potrzebuje fifteen- do zakupu dwudziestu jardów.

4. System podstawową materiału zakupu cztery trawnikach 45″ i trzy 60″ szerokości. każdy rodzaj mniej niż że jak nie będzie w stanie uzyskać fullish spódnicę z niego. Jeśli to ma duży powtórki (ilość powierzchni zajmuje powtórzyć wzór) lub jest druk granicy lub ma paski, albo naprawdę, nic niezwykłego, kupić pięć jardów. Nie przejmuj przynieść metraż dla konkretnych wzorów ze sobą: jeśli nie kupić dokładnie wystarczająca dla konkretnego wzoru, można następnie wyciąć jednoczęściowy źle jak po przejściu z powrotem do zakupu bardziej będzie to wszystko na nic.

5. Jeśli naprawdę, naprawdę, naprawdę podoba, kup go tuż potem. w przeciwnym razie będzie oferować w mniej niż 24 godziny. (Następstwem tej zasady jest to, że materiał nie podoba ci się skrzepu tabele, a także stojaki na materialnym pomieścić aż lokalizacja wychodzi z biznesu lub oparzenia na ziemię.)

6. Jeśli materiał jest również kosztowne kupić przynajmniej dwie reje, lub jest mniejsza niż 40″ wide, nadal można go kupić, jednak tylko jako objet d’art. Nigdy nie zrobić z niego ubranie. Jako dopóki zaakceptowania tej góry, wszystko będzie w porządku. (mam kawałek jednym podwórku Matisse-print „Jazz” jedwabiu, które po prostu podnieść, a także spojrzenie na każdy kiedy na jakiś czas. to było $ 10 / stoczni, kiedy to było astronomicznie kosztowny dla mnie).

6a. Jeśli rutynowo nosić kantar blaty wyklucza 6 nie stosuje się do ciebie. Jednak robisz wiele blaty ręku. (Uwaga: konwersja z nieprzestrzegania kantar-top-noszenia do kantar-top-ubrany tylko wykorzystać maksymalnie swój czas nie jest zalecane).

7. Odpowiedni stosunek kopii na stałych w zakupu materiału wynosił 10: 1. Uzasadnieniem jest to, że wielkie wydruki są ulotne jednak stałe są zawsze dostępne. W rzeczywistości, nigdy nie powinny mieć naprawdę każdy rodzaj czarnego materiału w swojej skrytki. Czyli od utrzymując czarny materiał na swój sposób akcje nie będą miały powodu, aby przejść do sklepu, gdy materiał wymóg czarna tkanina, które naruszają zasadę 2.

8. Jeśli się teatralne kostiumy, lub wziąć udział w reenactments historycznych lub kiedykolwiek wierzył „Pewnego dnia będę dokonać Kinsale Cloak” można kupić tylko aksamit w odstępach 20-stoczni.

9. zawsze czas, aby kupić materiał podczas podróży. Gospodarka na całym świecie, Schmobal Gospodarka. Są tam różne rzeczy, gdziekolwiek „tam” jest. pakować dodatkową torbę, jeśli trzeba.

10. Jeśli uważasz, patrząc na tkaninie, „bym nie mają lokalizację do noszenia tego, nawet jeśli udało mi się do niczego”, zamknąć oczy, a także wyobrazić sobie w łzy wściekłości, a także rozczarowanie, będąc zaproszony w ostatniej chwili [ale z odpowiednim czasie uszyć coś] po prostu idealne miejsce, aby coś na ścieranie wykonane z tej tkaniny. najstraszniejsza rzecz na świecie jest żal: zabezpieczyć się przed nim, kupując tkaniny. jak zresztą dokładnie jak głupi poczujesz kiedy jesteś zamrażanie na śmierć w nadchodzącym jądrowej zima / katastrofy ekologicznej, jeśli nie kupić pięć trawniki tej wełny teraz?

11. materiał kupiony w internecie nie „liczyć” na wszelkiego rodzaju narzuconej kwoty (kwot, które naruszają reguł 1, jak i 2 i tak). materiał kupiony w serwisie eBay podwójnej nie liczy.

Dalsze myśli: jeśli masz małe dzieci, wychowywać je w przekonaniu, że materiał sklep jest najlepsza lokalizacja w świecie iść naprzód Disneya jak Chuck E. Cheese. uciekać się do przekupstwa, jeżeli jest to konieczne. (Także uczyć ich „zasada jednego palca”: mogą dotykać niczego w sklepie, że dorośli są włączone do dotyku, jeśli robią to tylko z jednym palcem [Sprawdź, czy palec jest czysty!] Pierwsze wykroczenie jest ostrzeżeniem.. drugie naruszenie, muszą zapięcie ręce na wierzchuich głowa na pozostałą część wizyty.)

Poznaj minutę dokładnie, jak długo zajmuje Cię do każdego sklepu z materiałem w Twojej okolicy. Umożliwi to planowanie szybkiego anonimowego przystanków między innymi sprawami.

Jest o wiele lepiej, aby przejść do sklepu z materiałem bez określonego materiału. Gdy nabywca jest gotowy, pojawi się prawdziwy materiał.

Więc Margo, mam nadzieję, że to sprawi, że jednak obawiam się, że nie mogę być pociągnięty do odpowiedzialności za wielkość zapasu, które będą zgodne z przestrzeganiem wszelkich z tych zasad. Słuchaj na własne ryzyko.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Och, tkanina, dlaczego nie mogę cię powstrzymać? 26 września 2007
Więcej na TkaniniePrzestrzeń 29, 2006
Roboty! Roboty! Roboty! 14 kwietnia 2008

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *