Uncategorized

Koszt na zużycie: Dokładnie jak zmaksymalizować plan budżetu odzieży

udział

Ćwierkać

Szpilka

Reddit.

Kieszeń

Ta publikacja może składać się z powiązań stowarzyszonych. Zobacz naszą politykę prywatności.

Mój tata kupuje humontyczne puszki oliwek w Costco. To zajmuje go, aby pracować z tymi oliwkami, jednak czuje, że koszt Costco na oliwę jest również świetny z oferty do przekazania. Być może tak. Jednak w moim domu mam ograniczony obszar spiżarni, a ja nienawidzę upuszczenia 200 dolarów w Costco lub Sam, aby przyjść do domu tylko pięć (gigantycznych) rzeczy.

Wszyscy mamy własne sposoby oceny wartości. Programu myślimy o tym, co wracamy do wydania, jednak często możemy skupić się na ogólnym znaczniku kosztów, a inne czasy, jesteśmy dostrojonym kosztem na oliwę – Err, mam na myśli, jednostka.

A potem znajdują się zakupy odzieży, gdy absolutnie źle źle przesądzamy, nieumyślnie. Te paski, szerokie nogowe culoty, które musiałem mieć. Albo ten tee w Tjmaxx za 8 USD – taka okazja! Kochałem te zakupy, idealne do góry, aż zdałem sobie sprawę, że nie działa dobrze z niczym w mojej szafie. Ughhhh.

Jak dokonać zakupów odzieży zorientowanymi

Nie wszystkie okazje są tworzone równe. Niektóre są naprawdę kosztami pułapek w przebraniu. Jest jednak odpowiedź. Niektóre podstawowe matematyka może pomóc Ci zacytować koszt na zużycie elementu, co zapewnia doskonałe poczucie jego ogólnej wartości.

Koszt w stosunku do zużycia

Całkowity koszt produktu / szacunkowe czasy nosisz ten produkt = koszt na zużycie

Na przykład, jeśli wydasz 500 dolarów na fantastyczną powłokę zimową, nosić go przez około 100-150 dni w ciągu najbliższych pięciu lat, wydobywa cię około $ 67 do 1,00 $ za każdym razem, gdy nosisz płaszcz. Dużo więcej nosisz płaszcz, niższy koszt na zużycie.

Z drugiej strony, modny top, który kupiłeś za 20 USD w swojej regionalnej starej marynarce wojennej, że nosisz tylko trzy razy przed wyrzuceniem, kosztuje około 6,50 dolarów za każdym razem, gdy go nosisz, co czyni go prawie sześć razy tak kosztownie jak płaszcz.

Koszt / nosić pułapki

Zakupy mogą być rzeczą emocjonalną – co oznacza, że ​​jest proste do techniki do zakupów, które nie są zorientowane na wartości. Podobnie jak te rozmyte nauszniki, które kupiłem ostatni winę za 10 USD na sprzedaż. Nigdy ich nie nosiłem. Ani razu. Zdecydowanie świat się nie skończył, ponieważ złożyłem słabą decyzję zakupu, jednak jeśli uważnie obserwujesz swoje grosze, pomaga ograniczyć te nieczyste. Znajomość typowych pułapek wydatków na zakupienie zużycia może pomóc.

Wierzyć na koordynujące elementy, które już posiadasz. Czy będziesz musiał uzyskać parę butów lub innego akcesorium, aby wykonać pełne wykorzystanie z nowej odzieży?

Dodaj swój koszt każdego rodzaju krawiectwa. Wydatki produktu obejmuje wysyłkę, podatki, krawiectwo itp.

Myśl o sezonach. Posiadaj system do resurfującego ubrań poza sezonem, gdy zmienia się warunek pogody, zwłaszcza jeśli kupujesz sprzedaż końcową sezon. Po długim, gorącym latem jest niezwykle prosty, aby nie pamiętać o Fab Coat, który kupiłeś tak, jak kończy się wintertime.

Zorganizuj swoją szafę. Przepraszam, że brzmiało wszystko wykład – y na tym. Tylko z osobistych doświadczeń. Kiedy organizowane są moje kawałki, jestem znacznie mniej prawdopodobny, aby mieć te “nic do noszenia” chwile. Dużo bardziej zależyłem od tego, co jest już w mojej szafie, tym niższy mój koszt na zużycie ogólnie.

Skup się na klasykach. Ultra Modne kawałki mogą mieć krótką żywotność. Klasyki jak spódniczki ołówkowe, a także blasery, a także dostosowane dżinsy będą opcjami na dłuższą metę.

Więc jaki jest morał tej sztuczki zakupowej? Wartość, a nie niskie ceny muszą być twoją uwagę, gdy plan budżetowy zakupy. Okazja to tylko okazja, jeśli naprawdę go nosisz.

Proszę zostawić ten pole Plusget Budget Plan Fashionistista w skrzynce odbiorczej!
E-mail *

Sprawdź folder do skrzynki odbiorczej lub spamu, aby zweryfikować swoją subskrypcję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *