category

10 świetnych filmów mody (plus 1!)

Udostępnij

Ćwierkać

Szpilka

Reddit.

Kieszeń

Jedną z naszych największych przyjemności w życiu jest moda (oczywiście). Innowacje, inspiracje, skomplikowane kreacje projektantów mody .. kochają to wszystko. jeszcze jeden Amour? Świetne kino!

Ten post może składać się z linków partnerskich. Zobacz naszą politykę prywatności.

Uwielbiamy być transportowany do jeszcze jednego czasu, jeszcze jednego świata lub po prostu czyjeś życie przez kilka godzin. Więc (i możemy założyć, że wiesz, gdzie się z tym idziemy, zakładając, że tytuł nie przekazał nam!) Opracowaliśmy listę dziesięciu naszych preferowanych filmów mody.

Top dziesięć świetnych filmów mody!

1. Diabeł nosi Prada – Designer Patricia Patricia

Anne Hathaway w diabelskim nosi Prada

Wiemy, że go kochamy, czytamy książkę, a także widziałem film (niektóre z nas niezliczone czasy), a także, jakby stale zaszczepiło troskę – Ahem – Miranda kapłańskiego aka my-all-dowie -Kto w nas nie można zakwestionować, że jest to jeden z najlepszych filmów mody, aby wyjść w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Monolog “Blue sweter” Meryl Strepa “(wiesz, że ten) jest czystym kinem, a także geniusz do pisania ekranu, a także może być najlepszą sceną w filmie. To wszystko.

2. Annie Hall – Kostium projektant Ruth Morley

Diane Keaton jako Annie Hall

Założymy się Woody Allen byłoby zdumiony odkryciem jednego z jego filmów na liście filmów mody, jednak dzięki Boskim Diane Keaton, że Annie Hall robi Cut. Oczywiste jest, że przywiozła tego osobistego stylu teraz klasycznie, jeśli nie początkowo nieortodoksyjna, historia miłosna.

I to jest Woody’s (i kostiumowy projektant Ruth Morleya) geniusza, podając jej pokój do tego, co uczyniło go jednym modnym filmem.

3. Śniadanie w Tiffany’s – Costume Designer Edith Head

Audrey Hepburn jako Holly Golightly w “Śniadanie w Tiffany”

Żadna lista filmów mody może być suma bez “śniadania w Tiffany”. Prawdopodobnie najbardziej niesamowitą rzeczą w tym filmie jest to, że jego moda nadal jest emulowana dzisiaj.

Ponad pół dekady, kobiety wciąż sportowe są sportowe, czarne oprawione okulary przeciwsłoneczne, płynne kota i, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny obraz z filmu, Givenchy stworzył małą czarną sukienkę. Nawet Haute Haute Fryzura wciąż jest bardzo poszukiwany.

4. Desperacko szukając Susan – Designer Costume Santo Loquasto

Rosanna Arquette, a także Madonna w rozpaczliwie szukając Susan

Zabezpieczając swoje miejsce jako ikona mody, Madonna pokazała jej osobisty styl w tym tradycyjnym przeliczeniu 80. flick. Jak również nie była to tylko charakter Rosanna Arquette’a, który był zdeterminowany, by tchnąć jak materialna dziewczyna.

Wydanie tego filmu widział kobiety, a także dziewczyny ze wszystkich części globu sportowego rękawice bez palców, gumowych bransoletek, a także klamry “Boy Toy”.

5. Emisja wrześniowa – (dokumentalny; Designer kostium N / A)

A Raz w życiu wewnątrz spojrzenia na trzy ikony branży: Vogue, Anna Wintour, a także montaż wszechstronnej emisji wrześniowej – największy (dosłownie i figuratywnie) czasopisma w całym świecie dla wszystkich publikacji mody .

Ten film jest w swojej klasie od momentu uzyskania dostępu do tego, daje zwykłym śmiertelnikom takim jak my w świecie pani Wintour, jak również wszystkie rzeczy.

6. Bonnie & Clyde – Kostium projektant THEADORA VAN RUBKLE

Bonnie & Clyde

Beret! Szalik! Revolver Pearl-Handled! Faye Dunaway, wspaniały jak zawsze, katapulowany na status ikony mody z wydaniem Bonnie & Clyde w 1967 r. Połączenie spódniców ołówek, a także swetry z krótkim rękawem z jedwabnymi bluzkami, a także berets dał Bonnie idealne zestawienie A (bardzo ) biedna kobieta w odzieży wielkiej dziewczyny.

7. Nieświadomy – Designer Costume Mona May

Alicia Silverstone jako Cher w “Clueless”

Spódnice były krótkie, skarpetki były ponad the-kolanami, a także program komputerowy, który mieszany, a także dopasowaną szafę Cher był pozazdroszczenia! Dobroć wie, że mieliśmy wiele dnia, kiedy po bólu porannego budzika się zużyjemy, kochalibyśmy, aby komputer wybrał dla nas nasz strój! Plus, Cher’s Line o jej ubraniach imprezowych jest “zbyt wiążący” jest bezcenny (i wszystko zbyt dołączne!).

8. Ładna kobieta – projektant kostiumowy Marilyn Vance

Richard Gere, jak również Julia Roberts w “Ładnej kobiecie”

Podobnie jak LBD Audrey, czerwona suknia, a także białe rękawiczki noszone przez Julia Roberts w ładnej kobiecie zakończyły się kultową, a także synonimem tego tradycyjnego filmu. Nie wspominając o jednym z najlepszych montabonów filmowych z najlepszymi mody, któremu towarzyszy “Ładna kobieta” przez legendarnego Roya, a także niezapomniane, a także chwalebne “Muszę iść sklepPing teraz “Scena (po początkowej postaci Julii Vivian odwróci się przez snooty shopgirls).

Kim był, że powiedział, że wygląda świetnie, jest najlepszą zemstą?

9. Scarface – Kostium projektant Patricia Norris

Michelle Pfeiffer w “Scarface”

Z jej nieustannie zanurzającymi się dekoltami, doskonale uderzył bok, a także błyszczące czerwone usta, Michelle Pfeiffer Elvira Hancock ma mil. Nadal odwołuje się dzisiaj w czasopiśmie, a także przez gwiazdę podobnych (pamiętaj, że czerwony dywan Rihanny wyglądają z tegorocznych gramów?), Cały wygląd postaci jest czarujący, jak i elegancki, z krawędzią.

Film może być rzecznikiem w brutalnej stronie, jednak zespoły Elviry, które są naprawdę zabójcze.

10. Seks, a także miasto – Designer Costume Patricia Pole

Panie “seksu i miasta”

Nic dziwnego, że po panowaniu jako najmodniejszy pokaz w telewizji, że Satc film byłby zapewniony miejsce na tej liście. Doprowadziliśmy do programu telewizyjnego, abyśmy mogli zobaczyć nie tylko to, co dzieje się w ich miłości żyje, jednak nawet więcej, aby zobaczyć, co byś miał na sobie dziewczyny.

SATC był naprzód, a także zainspirował liczne tendencję, z naszyjnik z tabliczki znamionowej, do przewymiarowanych pinów kwiatowych do niekończącej się parady luksusowych butów; Kochaliśmy je wszystkie (nawet gdy ich nienawidziliśmy). Podobnie jak gdy four Four uderzył w ogromny ekran, byliśmy tam, by zobaczyć każdą sukienkę, każdy akcesorium, a także każdą DSHOE. Natch.

Bonus – 11. Porter

Designer kostiumowy Catherine Leterrier z Jean-Paul Gaultier, Sonia Rykiel, Christiana Lacroix, Thierry Mugler, Robert Altmana Forda do świata mody może uderzyć niektórych ludzi jako trochę zbyt awantów, jednak nie ma wątpliwości, że jest to jeden z wielkich Filmy o branży. Inteligentny, a także czasami Irreverent, jest to spojrzenie na modzie oczami jednego z wszystkich wspaniałych dyrektorów kino.

Choć niektórzy mogą pomyśleć o “śniadaniu w Tiffany”, aby być kwintesencjalnym filmem mody, uważamy, że jak najwspanialsze kolekcje dowolnego rodzaju sztuki, wszystkie te filmy oferują nam takie wspaniałe chwile mody jako zbiorowe, w przeciwieństwie do jednego wyraźny najwyższy film mody. Podobnie jak sama moda, wszystkie te filmy odprowadzają się nawzajem, starsze inspirujące nowsze, a także nowsze prezentujące starsze w nowym świetle, ze zmodernizowanej perspektywy.

Dlaczego więc nie dostać swoich przyjaciół razem na festiwal filmowy? Twoja szafa (i dość prawdopodobnie twoja dusza) będzie ci podziękować!

Proszę zostawić ten pole Plusget Budget Plan Fashionistista w skrzynce odbiorczej!
E-mail *

Sprawdź folder do skrzynki odbiorczej lub spamu, aby zweryfikować swoją subskrypcję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *